Hakkımızda

[vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”795,856,866,871,860,870,869″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Biz Kimiz?

Ege Üniversitesi Capoeira Topluluğu (EgeCapo)’nu, 2012 yılında Ege Üniversitesi bünyesinde kurduk. Kısa zamanda Ege Üniversitesinin önde topluluklarından biri olmayı başardık. Her güz ve bahar dönemlerinde bir çok öğrencinin katılımı ile arkadaşlık ortamımız genişlemiş olup, oluşturduğumuz temel sınıfın üzerinde eğitimlere devam etme imkanı bulmuş olduk. Eğitimlerimiz sadece okulun resmi eğitim sürecinde değil yaz aylarında da profesyonel eğitmen eşliğinde aralıksız sürmektedir. Antrenmanlarımız her sene değişmekle beraber genelde haftada üç gün olup, Capoeira müziği, akrobasi, Capoeira teknikleri ve Maculele dansı olarak farklı dallarda ilerlemektedir. Eğitimlerimiz başlangıç seviyesinden itibaren her seviyeye hitap edecek şekilde sınıflandırılmıştır.

Amacımız

Her spor gibi kendince zorlukları ve sürekliliğe dayalı olan Capoeira başlı başına bir kültür, felsefe, spor ve tarzdır. Bizim temel amacımız ise tamamen paylaşım ve birliktelik temellerine oturmuş olan bu sporu Ege Üniversitesi başta olmak üzere tanıtmak ve yaymaktır. Bu özelliklere sahip sporu yaparken bizlerin elde ettiği kazanımlar ise kısaca sağlıklı, daha kaliteli dinç bir yaşam, geniş bir çevre, en önemlisi de üniversiteyi eğlenceli, sosyal ve tatmin olarak yaşama şansıdır.

Ege Üniversitesine Katkılarımız

Ege Üniversitesi bünyesinde kısa sürede 20’yi aşkın gösteri ve faaliyette aktif olarak yer aldık. Ayrıca gerek kampüs içinde gerekse kampüs dışında yaptığımız gösterilerle Yaşayan Kampüs Ege söylemine katkılarda bulunduk ve üniversitemizi gururla temsil ettik.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]